به رایان پژوهش امتیاز بدهید
پنجشنبه 7/ بهمن /1400
تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
سامانه ویرایش و سازماندهی اطلاعات علمی رونمایی شد

"سامانه ویرایش و سازماندهی اطلاعات علمی" به منظور نمایه‌سازی و ویرایش فراداده انواع مدارک علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران رونمایی شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ مراسم رونمایی از سامانه ویرایش و سازماندهی اطلاعات علمی امروز، یکشنبه 15 تیر با حضور مدیران و کارکنان مرکز اطلاعات و مدارک علمی و تحقیق و توسعه در تالار سخن پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.

در ابتدای مراسم، مهندس محمد ربیعی، مدیر دفتر تحقیق و توسعه و سید ابراهیم عمرانی، نایب رئیس شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی تامین منابع علمی پژوهشگاه به بیان توضیحاتی در مورد این سامانه پرداخته و پس از آن دکتر سیروس علیدوستی، رییس پژوهشگاه این سامانه را رونمایی کرد.

سپس، مهندس محمد هادی آقالویی جزئیات این سامانه و مراحل مختلف نمایه‌سازی و سازماندهی در این سامانه را شرح و توضیح داد.

از ویژگی‌های اصلی این سامانه می‌توان به قابلیت ویرایش انواع مدارک علمی نظیر پایان نامه، مقاله مجله، گزارش دولتی، یکپارچه بودن با سامانه‌های کنترل تمام متن و سامانه ثبت جدید پژوهشگاه و امکان تعامل سامانه ها با یکدیگر و امکان ارسال مدارک علمی ویرایش شده به سامانه گنج اشاره کرد.

پس از آن دکتر فریبرز دکتر درودی، سرپرست مرکز اطلاعات و مدارک علمی، با بیان توضیحاتی این نرم‌افزار را برای نمایه سازی مطلوب دانست.

در پایان این مراسم، دکتر علیدوستی با اعطای لوح تقدیر از مهندس آقالویی قدردانی کرد.